Kremacja

Pogrzeb kogoś bliskiego to bardzo smutna chwila dla całej rodziny. Jednak wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji, w tym między innymi pochówku. Większość z nas przyzwyczaiła się do tradycyjnej procedury pochówku. Jednak w ostatnich latach na popularności zyskuje kremacja zwłok. Jak właściwie wygląda tego typu pogrzeb? Gdzie oferowana jest kremacja zwłok? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

Na czym polega kremacja zwłok

Kremacje to jeden z najstarszych zwyczajów pogrzebowych. Uznawany jest przez wiele religii, w tym również przez Kościół katolicki. Dlatego też z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, również w Polsce. Kremacja polega na bezdymnym i bezzapachowym spopieleniu ciała z wykorzystaniem pieca kremacyjnego. Samo przygotowanie ciała osoby zmarłej do kremacji wygląda bardzo podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego, a więc ciało zmarłego ubiera się w tradycyjny ubiór. Jednak nie stanowi to reguły, gdyż ubiór może też zostać zastąpiony całunem, którym okryte zostanie ciało. Tak przygotowane ciało zmarłego zostaje złożone do kartonowej lub drewnianej trumny. Kremacje Wadowice trwają ok 90 min. Proces kremacji trwa około dwóch godziny. Po skremowaniu ciała, szczątki są zbierane do urny i przekazywane są rodzinie wraz ze świadectwem kremacji.

Oferta:

  • Kompleksowa pomoc przy ustaleniu ceremonii pożegnania Osoby,
  • Szeroka gama kilkudziesięciu modeli urn kremacyjnych: metalowych, drewnianych, kamiennych (przykładowe modele znajdziecie Państwo w zakładce katalog)
  • Nadzór nad przebiegiem kremacji zarówno w Polsce jak i zagranicą,
  • Transport międzynarodowy urny wraz z prochami,
  • Odbiór urn z lotnisk w Krakowie, Warszawie i innych miast.